Milion złotych dla Gabrysi

Milion złotych dla Gabrysi

28 stycznia 2019 Bez kategorii 0

Milion złotych dla Gabrysi.

Gdy Gabrysia miała 2 latka bawiła się z siostrą przy drodze. W pewnym momencie wybiegła na drogę i potrącił ją samochód. Od tego momentu Gabrysia ma niedowład czterokończynowy, jest zdana na opiekę i pomoc rodziny.

Rodzice dziewczynki nie wiedzieli o przysługujących im prawach do zadośćuczynienia które wsparłoby leczenie i rehabilitacje dziewczynki. Wciąż nie każdy jest świadomy tego że ofiarą wypadków przysługuje zadośćuczynienie z OC sprawcy. Kancelaria EuCO z Legnicy podjęła się walki o zadośćuczynienie wtedy gdy ubezpieczyciel chciał wypłacić 10 tyś. zł.

Co Dalej?

Okazało się że po skompletowaniu dokumentów i batalii sądowej Gabrysia otrzymała 1 milion 200 tyś zł. I choć to nie wymaże tragedii i nie przywróci Gabrysi normalnego życia, rodzina ma jak zabezpieczyć Jej przyszłość.

Milion złotych dla Gabrysi – tę sprawę jako flagowy przykład skuteczności procesów sądowych i możliwości kancelarii odszkodowawczych podaje organizacja “Pomoc poszkodowanym”. Za cel statutowy ma ona edukowanie społeczeństwa w zakresie swoich praw.

Dlaczego w takich sytuacjach rodziny ofiar potrzebują pomocy firm zewnętrznych?

Dlaczego trzeba walczyć z ubezpieczycielem o należne zadośćuczynienie? Niezrozumiałe jest dlaczego towarzystwa wypłacają tak “ostrożnie” odszkodowanie w sytuacjach tak oczywistych.

Prezes Ogólnopolskiej Izby Pośredników i Przedstawicieli Firm Odszkodowawczych Pani Joanna Smereczańska-Smulczyk stawia sobie za cel edukowanie poszkodowanych w zakresie ich praw i wyboru kancelarii odszkodowawczej. Kancelarie te muszą wykazywać się rzetelnością i skutecznością.

Historia Gabrysi pokazuje że pierwsza decyzja towarzystwa ubezpieczeniowego nie jest ostateczna i dlatego trzeba walczyć o swoje. Walczyć o środki które im się należą poszkodowanym, które zabezpieczą przyszłość ich i ich rodzin.

Kancelarie odszkodowawcze zrzeszone w organizacji  “Pomoc poszkodowanym” pomogły już ponad 173 tyś. poszkodowanych.